Tarptautinė gamtos pamoka Vištyčio regioniniame parke
Birželio 13 d. Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Vištyčio regioniniame parke įvyko bendras vienos dienos Lietuvos ir Lenkijos jaunimo renginys – gamtos pamoka, organizuota pagal Interreg Lietuva–Lenkija programos projektą Nr. LTPL00256 „Gamta slaptai“ (Wildlife Undercover).
Iš Lenkijos pusės dalyvavo Elko miesto jaunimas, lydimas projekto partnerio – Ekologinio švietimo centro (CEE), o Lietuvai atstovavo aktyvūs Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų lankytojai – Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai su mokytoju.
Renginio dalyviai kartu leidosi į pažintį su Vištyčio regiono gamta: lankė interaktyvią ekspoziciją lankytojų centre, ėjo Vištyčio ežero pakrante, aplankė vėjo malūną, pietavo gamtoje ir žygiavo Šilelio gamtos taku. Žygio metu jie susipažino su vietos biologine įvairove ir pasienio regiono gamtosaugos iššūkiais.
Veiklos skatino aplinkosauginį sąmoningumą, supažindino su saugomomis rūšimis bei jų apsaugos svarba. Netrūko bendravimo, juoko ir naujų pažinčių – juk gamta puikiai vienija!
Smagia renginio staigmena tapo galimybė pasipuošti raudonpilvės kūmutės (lot. Bombina bombina) kostiumu, sukurtu specialiai šiam projektui iš Interreg Lietuva–Lenkija programos lėšų.
Šis renginys – projekto „Gamta slaptai“ dalis, kurio tikslas – stiprinti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą gamtosaugos srityje, skatinti aplinkosauginį švietimą ir tvarų turizmą pasienio regione.
Atnaujinimo data: 2025-06-19
Taip pat skaitykite:
2026 metų vabzdys – gencijoninis melsvys: retas drugys, priklausomas nuo augalų ir skruzdėlių
Atpažink invazinę rūšį: varpinė medlieva
Šiaurinėje Ančios ežero apyežerėje birželį – tikras gamtos spalvų festivalis!
Važiavimas keturračiais bekele kenkia aplinkai
Kviečiame į atvirų durų dieną Žuvinte: susipažinkite su meldinių nendrinukių mažyliais








