2025-06-11

Stiprėjantis tarptautinis bendradarbiavimas gamtosaugos srityje: susitikimas su Romintos girios kraštovaizdžio parko vadovu

2025 metų birželio 10 dieną  Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Paulius Čeponas kartu su Vištyčio regioninio parko grupės patarėju Nerijumi Paškausku susitiko su Romintos girios kraštovaizdžio parko direktoriumi Jaromiru Krajewski aptarti bendradarbiavimo galimybių stiprinimo Lietuvos–Lenkijos pasienyje saugomų gamtos teritorijų apsaugos srityje.

Pokalbio metu daug dėmesio skirta bendrų veiklų planavimui teritorijose, kuriose ypač svarbu užtikrinti jautrių rūšių – varliagyvių ir balinių vėžlių – apsaugą. Buvo aptartos konkrečios galimos veiklų vietos: Metelių, Veisiejų, Vištyčio regioniniai parkai ir Kalvarijos biosferos poligonas. Bendri darbai, kurie sujungtų abiejų šalių gamtines teritorijas  – ne tik realus žingsnis rūšių apsaugos stiprinimo link, bet ir gražus tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys. Tai rodo, kad kaimyninių šalių specialistai vienijasi ne tik spręsti ekologinius iššūkius, bet ir kurti tvaresnę ateitį visam regionui.

Ypač svarbu užtikrinti konstruktyvų ir nuolatinį bendradarbiavimą tarp šalių saugomų teritorijų specialistų, dalintis patirtimi, mokytis vieniems iš kitų ir iš pačios gamtos. Toks požiūris leidžia ne tik geriau suprasti bendrų teritorijų vertę, bet ir stiprina tarptautinius ryšius, pagrįstus pagarba gamtai ir vienas kitam. „Gamtoje valstybių sienų nėra – jos egzistuoja tik mūsų žemėlapiuose. O tikroji gamtos apsauga prasideda ten, kur mes pradedame veikti kartu“, – sakė Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Paulius Čeponas.