2022-11-25

ŽUVINTO BIOSFEROS REZERVATE VYKO SEMINARAS PELKIŲ BIOMASĖ SAUGOMOSE TERITORIJOSE - PANAUDOJIMAS IR PERSPEKTYVOS

Lapkričio 24 dieną Dzūkijos – Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija kartu su VšĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondu Žuvinto biosferos rezervate organizavo seminarą“Pelkių biomasė saugomose teritorijose. Panaudojimas ir perspektyvos”. Seminaro metu dalyviai buvo supažindinti su pelkių perteklinės biomasės naudojimo patirtimi ir perspektyvomis saugomose teritorijose. Taip pat pasidalinta pelkininkystės (klimatui palankaus ūkinio natūralių ir atkurtų pelkių naudojimo) patirtimi Vokietijoje ir Lietuvoje vykdytuose projektuose.  Aptartos ir pelkių augalų populiacijų valdymo problemos, kylančios prižiūrint Europos Bendrijos svarbos buveinių tipus ir bandant suderinti su paukščių rūšių apsaugos poreikiais. Dėkojame visiems dalyviams už informatyvius ir naudingus pranešimus, tikimės, kad pasisėmėte patirties ir įkvėpimo prasmingiems ir be galo reikalingiems gamtotvarkos darbams.