2025-09-10

Projekto „Wildlife Undercover“ partnerių vizitas Lietuvoje

Rugsėjo 9–10 dienomis Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija sulaukė projekto partnerių – Gamtos paveldo fondo (Lietuva) ir Ełko ekologinio švietimo centro (Lenkija) atstovų. Vizitas vyko įgyvendinant Interreg Lietuva–Lenkija programos projektą Nr. LTPL00256 „Gamta slaptai“ / „Wildlife Undercover“, kurio tikslas – stiprinti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą darnaus turizmo bei ekologinio švietimo srityje pasienio regione.

Pirmoji diena (rugsėjo 9 d.)
Svečiai lankėsi Nemuno kilpų regioniniame parke, kur pasirašytas memorandumas dėl ateities bendradarbiavimo ir pristatyta Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos veikla. Partneriai susipažino su Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija, pasivaikščiojo po Birštoną ir atrado miesto gamtinius bei kultūrinius akcentus. Vėliau jie leidosi į žygį Punios šile, kur pažintiniu taku tyrinėjo sengirės vertybes, laukinę gamtą ir paslėptus miško kampelius. Išvyką organizavo Nemuno kilpų regioninio parko patarėja Viktorija Strampickaitė. Pakeliui svečiai aplankė aukščiausią Lietuvos medį bei pasigrožėjo įspūdinga Balbieriškio atodanga.

Antroji diena (rugsėjo 10 d.)
Dieną pradėjo žygis Škėvonių gūbrio pažintiniu taku, kuriuo svečius palydėjo Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro administratorė Rosita Dargienė. Vėliau partneriai užkopė į Birštono apžvalgos bokštą ir tęsė kelionę į Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centrą, kur jiems apie seniausią Lietuvos saugomą teritoriją, jos tarptautinę reikšmę bei biologinę įvairovę papasakojo rezervato patarėjas Tomas Pikūnas. Po pietų partneriai apsilankė Metelių regioninio parko lankytojų centre, kur kartu su patarėja Irma Maciulevičiene aptarė gamtosaugos iššūkius ir galimybes plėtojant darnaus turizmo infrastruktūrą.

Vizito rezultatai
"Šis susitikimas ir pasirašytas partnerystės tąsos susitarimas - 
puikus pavyzdys, kaip bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Lenkijos saugomų teritorijų bei aplinkosaugos organizacijų stiprina ne tik gamtosaugą, bet ir kultūrinio turizmo plėtrą. Dalijimasis patirtimi suteikia naujų idėjų edukacijoms bei skatina atsakingą lankymąsi gamtoje", - sako Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Paulius Čeponas.

Programos logotipas.jpg