NEMOKAMOS EDUKACIJOS MOKSLEIVIAMS VIŠTYČIO REGIONINIAME PARKE
Trečius metus iš eilės Vištyčio regioninio parko grupė, finansuojama Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos 2023 m. aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis, tęsia nemokamų edukacijų ciklą, skirtą Vilkaviškio rajono mokyklų mokinių gamtamoksliniam ugdymui. Iš viso finansuota 30 valandų edukacinių užsiėmimų, iš kurių 20 valandų panaudota gegužės-birželio mėnesiais, o likusios 10 valandų panaudotos naujais mokslo metais t. y. rugsėjo-spalio mėnesiais. Mokytojai ir mokiniai galėjo rinktis iš trijų nemokamų edukacinių programų: „Susipažinkime su mūsų krašto paukščiais ir medžiais“, „Ką mums pasakoja Vištyčio vėjo malūnas?“ ir „Vištyčio regioninio parko išskirtinė vertė“. Šių metų pavasarį ir rudenį vyravę itin šilti orai, tikėtina, lėmė daugumos mokyklų mokinių apsisprendimą pasirinkti edukaciją „Susipažinkime su mūsų krašto paukščiais ir medžiai“. Šio edukacinio užsiėmimo pravesta net 26 valandos! Minėtos edukacijos metu moksleiviai keliaudami Šilelio pažintiniu taku susipažino su Vištyčio regioninio parko vertybėmis, Vištyčio ežere aptinkamomis paukščių rūšimis, naudojant žiūronus stebėjo gulbes nebyles, didžiuosius kormoranus, paprastųjų laukių santalkas, antis klykuoles, sklandančius retus ir saugomus paprastuosius jūrinius erelius bei kitus paukščius, taip pat iš arti tyrinėjo medžių rūšis, pildė „Medžių pasus“. Likusios 4 valandos panaudotos edukaciniame užsiėmime „Ką mums pasakoja Vištyčio vėjo malūnas?“, kurio metu edukacinėje klasėje mokiniai sužinojo apie duonos kelią, javų, miltų rūšis, o nuvykę į Vištyčio vėjo malūną aptarė vėjo malūnų reikšmę, veikimo principą, žmonių gyvenimo būdą prieš 100 metų, pabrėžiant glaudų ir darnų santykį su gamta. Džiaugiamės, kad šiais metais vykdytuose edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavo net 275 mokiniai iš septynių Vilkaviškio rajono mokyklų: Vilkaviškio pradinės mokyklos, Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos, Kybartų „Saulės“ progimnazijos, Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos, Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokyklos – daugiafunkcio centro Alvito skyriaus, Vilkaviškio r. Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos – daugiafunkcio centro, Gražiškių gimnazijos Bartninkų Jono Basanavičiaus skyriaus. Visiems edukacijų dalyviams įteikti metodiniai – pažintiniai leidiniai „Vadovas po Vištyčio regioninį parką“, kurie mokiniams leis dar geriau suvokti, pažinti ir įsiminti saugomos teritorijos vertybes.
"Paminėtina, kad gamtamokslinis ugdymas yra svarbi visuomenės švietimo dalis, padedanti mokiniams suprasti gamtos reiškinius, procesus ir dėsningumus, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti, stebėti ir rinkti duomenis, ugdanti aplinkos sąmoningumą, kritinį mąstymą bei atskleidžianti mokiniams, kaip gamtos mokslai gali būti susiję su įvairiomis karjeros galimybėmis. Gamtamokslinis ugdymas leidžia mokiniams susipažinti su aplinkosaugos problemomis ir propaguoja tvarų gyvenimo būdą. Dėkojame Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai už bendradarbiavimą ir galimybę vykdyti Vilkaviškio rajono mokyklų mokinių gamtamokslinį ugdymą Vištyčio regioniniame parke" - pasakojo Vištyčio regioninio parko lankytojų centro administratorė Živilė Grimailaitė.
Atnaujinimo data: 2023-10-11
Taip pat skaitykite:
2026 metų vabzdys – gencijoninis melsvys: retas drugys, priklausomas nuo augalų ir skruzdėlių
Atpažink invazinę rūšį: varpinė medlieva
Šiaurinėje Ančios ežero apyežerėje birželį – tikras gamtos spalvų festivalis!
Važiavimas keturračiais bekele kenkia aplinkai
Kviečiame į atvirų durų dieną Žuvinte: susipažinkite su meldinių nendrinukių mažyliais
