Inkilų kėlimo šventė Dieveniškių istoriniame regioniniame parke
Kovo 20–ąją pasaulyje minima Žemės diena, tad simboliškai šią dieną ir pasirinkome iškelti inkilus sparnuočiams. Daugiau kaip mėnesį raginome gaminti inkiliukus ir dalyvauti gražiausių inkilų parodoje. Sulaukėme ir parodoje išrikiavome itin išradingus inžinerinius sprendimus-vienbučius namelius sparnuočiams, bei netradicinį "tributį" inkilą. Išradingesnieji inkilų stogus papuošė įvairiom sėklom, taip iš anksto pasirūpindami paukščių pietumis.
Dieveniškių istoriniame regionininiame parke vieną dieną buvo atvertos inkilų gaminimo dirbtuvės. Zvimbė suktukai, kaukšėjo plaktukai. Dirbtuvėse darbavomės su Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazijos 8 klasės mokiniais ir technologijų mokytoja Tatjana, kur visi turėjome progą išmėginti rankų taiklumą. Sėkmingai buvo sukalti dar keli inkilai.
Kadangi paukščiai šiais metais sugrįžta gana anksti ir jau būriuojasi eilėje prie geresnio būsto turime suskubti, todėl, nieko nelaukiant, visi inkiliukai iš parodos lentynų iškeliavo į Gaujos mokomąjį taką.
Į šventę atvyko Dieveniškių "Ryto" gimnazijos Poškonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtiniai, Dieveniškių "Ryto" gimnazijos pradinukai su savo mokytojomis. VSAT prie LR VRM Varėnos pasienio rinktinės G. Žagunio pasienio užkardos pareigūnai ir darbuotojai.
Šventės metu Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Viešųjų ryšių specialistė Eglė Sukackienė pademonstravo maskuotes, palapines, naudojamas gamtos fotografijoje, o Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyr. specialistė Aleksandra Jurgo pademonstravo paukščių stebėjimo įrangą, surastus paukščių žiedus, vaikai galėjo paklausyti paukščių garsų, atspėti giesmininkus.
Gausiu būriu patraukėme taku, pakeliui "inventorizuodami" inkilus. Valėme senus inkilus, identifikavme inkilų "kraičio" likučių savininkus, mėginome įvardinti, kas gyveno inkile. Aptarėme, kad inkilai turi būti tinkamų išmatavimų paukščiams pagal rūšis ir sukonstruoti taip, kad juos būtų galima lengvai atidaryti išvalymui.
Iškėlus visus naujus inkilus, pavėsinukėje vaišinomės arbata. Vėliau vyko edukacinė programa "Pažink paukščius"- minėme mįsles, žaidėme žaidimus su Dieveniškių istorinio regionininio parko lankytojų centro administratore Žavinta Butviliene ir patarėja Irute Eidukiene.
Dėkojame visiems atvykusiems į šventę, pažadame, būtinai stebėsime kokie paukščiai įsikūrė naujuose būstuose. Labai tikimės, kad jie ilgai tušti neliks ir kiekvienas sulauks naujų gyventojų. Fiksuosime naujakurių gyvenimo akimirkas ir jomis pasidalinsime su Jumis.
Atnaujinimo data: 2024-03-22
Taip pat skaitykite:
2026 metų vabzdys – gencijoninis melsvys: retas drugys, priklausomas nuo augalų ir skruzdėlių
Atpažink invazinę rūšį: varpinė medlieva
Šiaurinėje Ančios ežero apyežerėje birželį – tikras gamtos spalvų festivalis!
Važiavimas keturračiais bekele kenkia aplinkai
Kviečiame į atvirų durų dieną Žuvinte: susipažinkite su meldinių nendrinukių mažyliais








