2025-09-01

Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija dalyvavo gamtosauginiame festivalyje „SAUgoma ir TAU“

2025 m. rugpjūčio 28 d. prie Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro vyko gamtosauginis festivalis „SAUgoma ir TAU“, kuriame dalyvavo net 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų. Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos kolegos renginyje dalyvavo su įtraukiančiomis edukacijomis:

  • Žuvinto biosferos rezervatas kvietė susipažinti su pirmąją Lietuvos saugoma teritorija, mažai pažįstamomis pelkinėmis buveinėmis bei jų svarba ir atvykti į Žuvinto gamtos mokyklą dar geriau pažinti šią išskirtinę vietą.

  • Neries regioninis parkas edukacijoje „Ištrauk bebrui dantį“ supažindino lankytojus su bebru ir jo išskirtine dantų sandara – galimybė pamatyti ir "ištraukti" bebrui dantį ypač patiko mažiesiems festivalio dalyviams.

  • Metelių regioninis parkas pristatė saugomą rūšį – balinius vėžlius - kodėl jie nyksta ir ką galime padaryti, kad ši rūšis pas mus išliktų?

  • Kultūrologė Rita, atvykusi iš Aukštadvario, vaišino sveikatinančia arbata, surinkta iš Aukštadvario pievų — turtinga natūralių vaistažolių kompozicija suteikė festivalio dalyviams galimybę paragauti regioninės gyvenviečių kultūros ir gamtos pažinimo sintezės.

Festivalio metu dalyviai turėjo galimybę įsigyti ekologiškų produktų – sūrių, žolelių arbatų, džiovintų uogų, medaus ir kt. Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkciją atstovavo du saugomų teritorijų produkto ženklai:

  • Danutė Juškienė Veisiejų regioninio parko produkto ženklo turėtoja mezganti išskirtinius rankų darbo gaminius
  • Jolanta Jasiūnienė "Kalvelės ūkis" puoselėtoja, Aukštadvario regioninio parko produkto ženklo turėtoja gaminanti natūralaus pieno sūrius

Šis festivalis – puiki proga ne tik pristatyti Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos veiklas, bet ir visapusiškai įtraukti lankytojus į gamtos pažinimą, ekologinį švietimą ir regioninę kultūrą, dėkojame organizatoriams Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai už puikų renginį!