BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


KYLA KLAUSIMŲ DĖL VEIKLŲ SAUGOMOSE TERITORIJOSE? ESAME PASIRENGĘ PATARTI

Data

2023 02 01

Įvertinimas
0
langines-grabijoluose_2015_Neries_RP.jpg

Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijoje dirba ir saugomų teritorijų gyventojus konsultuoja 9 patarėjai. Nuo Jurbarko vakaruose iki Dieveniškių rytuose - tokiame plote išsidėsčiusios direkcijos prižiūrimos saugomos teritorijos. Konsultacijos teikiamos telefonu, elektroniniu paštu arba susitikus gyvai. Patarėjų kontaktai pateikiami straipsnio pabaigoje.

 

Senų sodybų atstatymas, langų keitimas ar saulės elektrinės įrengimas - visos šios veiklos ne tik gerina buitį, bet ir keičia kraštovaizdį. Kad statybų veikla kuo mažiau keistų aplinką, tam turime sutartus reikalavimus. O kad nepaklystumėte teisės aktų labirintuose, patarėjai patars nuo ko pradėti.

 

Paskutiniu metu buvo atlikti keleto teisės aktų pakeitimai, kuriuos būtina  žinoti.  Siekiama, kad būtų atsakingiau ūkininkaujama prie upių, ežerų ir kitų vandens telkinių. Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo nauja Paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ir pakrančių apsaugos juostų nustatymo tvarka (susipažinti). Esminis pokytis - pakrantės apsaugo juostos plotis nepriklausys nuo šlaito nuolydžio. Prie visų didesnių nei 2 kvadratinių kilometrų ploto Lietuvos ežerų pakrantės apsaugos juostos plotis didinamas iki 30 m vietoje anksčiau buvusių 5 ar 10 metrų. Taip pat bus sukurtas  skaitmeninis visos Lietuvos žemėlapis su aiškiai nurodytomis paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ir pakrančių apsaugos juostų ribomis.

 

Planuojate įsirengti naują kūdrą ar tvenkinį saugomoje teritorijoje? Patarsime ir padėsime susigaudyti reikalavimuose. Naujo vandens telkinio vietą ir kitas jo savybes būtina suderinti su saugomos teritorijos direkcija. Suderinimo reikalavimas galioja ne tik regioniniuose parkuose, bet ir biosferos poligonuose ar direkcijos neturinčiuose draustiniuose. Nuo vasario 1 dienos įsigalioja papildomi kūdrų įrengimo ir priežiūros reikalavimai, kurie numatyti Nepratekamų dirbtinių vandens telkinių įrengimo ir naudojimo aplinkosaugos ir melioracijos sistemų apsaugos reikalavimų apraše (susipažinti).

 

Dzūkijos - Suvalkijos saugomų teritorijų patarėjų ir skyrių vedėjų kontaktai:

 

Aukštadvario regioninio parko patarėjas Remigijus Noreika,

8 620 71361, aukstadvario.rp@saugoma.lt

Dieveniškių istorinio regioninio parko patarėja Irutė Eidukienė, 8 611 27882, dieveniskiu.irp@saugoma.lt

Metelių regioninio parko patarėja Irma Maciulevičienė,

8 620 65819, meteliu.rp@saugoma.lt

Nemuno kilpų regioninio parko patarėja Viktorija Strampickaitė, 8 661 92890, [email protected]

Panemunių regioninio parko patarėjas Mindaugas Janušonis, 8 675 28984, [email protected], [email protected] (laikinai atlieka ir Neries regioninio parko patarėjo funkcijas)

Veisiejų regioninio parko patarėja Aistė Balevičiūtė,

8 662 44653, [email protected]

Vištyčio regioninio parko patarėjas Nerijus Paškauskas,

8 618 08585, [email protected]

Žuvinto biosferos rezervato patarėjas Tomas Pikūnas,

8 682 26132, [email protected]

Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vedėjas Regimatas Vabuolas, 8 674 34185, [email protected]

Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vedėja Ingrida Ignatavičienė

8 615 49969, ingrida.ignataviciene@saugoma.lt